| Sașa234 a întrebat:

Care stie cum poti deveni profesor in postliceale? Ce pasi, module sau facultate trebuie sa urmezi? In conditiile in care am terminat postliceala de asistent de farmacie! Va rog vreau raspunsuri concrete si sigure! Seara frumoasa!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ar trebui sa faci o facultate corespunzatoare uneia din materiile ce se fac la postliceala respectiva si un modul/master didactic.

| Violleta2022 a răspuns:

Intai trebuie sa faci o facultate si apoi poti ajunge profesor.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Diplomă de licență în profesie și modul pedagocic, concurs de angajare pe post.

| Sașa234 explică (pentru sadrian46):

Mai exact fac doar modulul pedagogic? Sau si facultate? Sau e de ajuns doar postliceala facuta?

| sadrian46 a răspuns (pentru Sașa234):

Mai exact nu știu.
Cei ce știu sunt cei de la secția de învățământ.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Eu cunosc medici cu vechime de diferite specialități care pe lângă ca lucrează ca medici predau si in învățământul postliceal.