| miki13 a întrebat:

Care sunt avantajele si dezavantajele jobului de actor?

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Avantajul unui actor este că devine cunoscut şi, implicit, are şi de unde câştiga bani.
Cel mai mare dezavantaj al acestei meserii este acela că nu e atât de uşor să faci rost de un rol într-o piesă de teatru, reclamă sau film, chiar dacă termini Facultatea în domeniu.
Sunt mulţi actori care stau pe tuşă sau au renunţat şi se ocupă cu altceva.
Ca să obţii un rol de unde să ai şi de câştigat trebuie să munceşti enorm de mult şi să ai şi talent, astfel încât să te remarci încă din timpul facultăţii.
Aşa profesorii te pot recomanda mai departe.
Baftă!

1 răspuns:
| fataaaa a răspuns:

Eu cred ca avantajele sunt ca ei castiga o gramada de bani, sunt celebri, sunt iubiti, au multi fani si dezavantajul este ca au de invatat o gramada de replici si este foarte greu