| Iulian99882 a întrebat:

Buna,care sunt diferențele între polițist și jandarm? Voi ce ați alege și sa va motivați răspunsul.

1 răspuns:
| ElSueno a răspuns:

Politist, ce fel de politist? Daca stai sa te gandesti logic si jandarmii sunt tot politisti. Dar ca sa-ti raspund la intrebare, eu m-as face jandarm. Scoala dureaza doar 2 ani iar apoi stai si supravehgezi proteste, evenimente publice etc. Daca te aduci la academia de politie, sa te faci politist propiu-zis, dupa 4 ani de studiu o sa intri la rutiera sa dai amenzi si sa dirijezi traficul in frig sau soare.