| DeeaDeiutza15 a întrebat:

Buna!
Castiga bine un veterinar?
Merita sa ma fac?

10 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca vrei sa te faci veterinar doar pentru bani...nu esti bun/a pentru asta.
Trebuie sa ai har si chemare pentru meseria asta.

| DeeaDeiutza15 explică (pentru Elianna):

Eu iubesc mult animalelem, dar jumatate din cunoscuti mau descurajat si jumatate m-au sustinut...

| Elianna a răspuns (pentru DeeaDeiutza15):

Pentru a fi veterinar nu trebuie numai sa iubesti animalele, ci sa si suporti suferinta lor, moartea sau operatiile care se fac la animale, sa nu lesini cand vezi sange...etc.
Dar chestia cu banii...te descalificat!
Oricat ai "drege tu busuiocul" acum!

| Elianna a răspuns (pentru Elianna):

Si mai e ceva. Daca vrei sa vezi cum vei reactiona, du-te voluntar la un azil de animale si mai vorbim noi!

| Iubibilăă a răspuns:

Si eu vreau sa fiu.
Aduca este o fericire sa faci animalutele sa se simta bine din nou.
Eu chiar pun mult pret pe ele.
Pa, pa.

| BlackFuneral a răspuns:

Da,se câştigă binişor, dar e multă bătaie de cap, mulţi regretă că nu au dat la medicină umană.
Dacă eşti pasionată de aşa ceva, şi vrei să le bagi termometrul în fund la căţei, fă-te.

| ovidiu13b a răspuns:

In primul si primul rand, ca sa te faci veterinar trebuie sa fii iubitor de animale. daca nu le iubesti, degeaba te faci. Si da, tinand cont ca toti cainii au nevoie de vaccinuri, etc. si astea costa 30/60 lei. se castiga bine.

| HappyFace123 a răspuns:

Buna!happy Un veterinar castiga, din cate stiu eu, sume intre 1.080 si 6.600 de lei, pe luna. Eu zic ca merita sa te faci, mai ales ca lucrezi cu animalutele si in plus, se castiga chiar ffoarte bine.:X:X Mult succes! fundita?big grin

| HappyFace123 a răspuns:

Buna!happy Un veterinar, din cate stiu eu, castiga sume intre 1.080 si 6.600 de lei pe luna. E o meserie frumoasa, mai ales daca iubesti animalele. Mult succes! Fundita?big grin

| BlackFuneral a răspuns (pentru HappyFace123):

Să crezi tu că se câştigă atât.