| alexandra257999xuny a întrebat:

Bună! Cât este salariul pentru postul de reprezentant vânzări la Bershka, Pull and bear, Terranova

Răspuns Câştigător
| AnotherGirl a răspuns:

Hello! Diferă de la un magazin la altul. În principiu, pornește de la minimul pe economie (acum e undeva la 1500) și merge până la maxim 1800. Pe lângă netul ăsta primești și tichete de masă în valoare de 300-400 de lei și un comision dacă îți faci targetul de vânzări. Dar comisionul nu-i foarte mare, undeva în jur de 300 de lei și el.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Salariul unui vanzator este in functie de cat vinde, fiind practic un comision din vanzari.
Se mai poate intampla sa fii angajat cu salariu minim pe economie si sa ti se dea peste salariu, un procentaj foarte mic din vanzari.

| Sawarekh a răspuns:

E un salariu fix inainte de toate, nu va luati dupa ce spune violeta, abereaza rau femeia.