| Rihanna007 a întrebat:

Cate ore pe zi este necesar sa inveti ca sa intri la medicina anul asta? Multumeschappy

2 răspunsuri:
| xCatastrophe a răspuns:

Nu ai o durata fixa. Unul poate sa invete mai repede sau altul mai lent, depinde de memorie. Asta numa de tine depinde.

| Viangi20 a răspuns:

Depinde...poti invata ore intregi, ca mai apoi sa nu retii absolut nimic; dar poti invata azi 3 ore, maine inca 2-3 ore si tot asa.Nu ai cum sa inveti tot intr-o zi, metabolismul trebuie sa i-a si el o pauza! Dimineata intre 7-11 creierul functioneaza cel mai bine, si totodata poti invata, dar depinde de cat de ambitioasa esti!