| SMA a întrebat:

Bună!
Caut denumirea unui job si câteva firme care se ocupă cu această treabă. Acum 3 sau 4 ani am înlocuit pe cineva timp de trei zile la etichetat haine ( adică la punerea acelor aparate antifurt pe haine, punerea etichetelor, a mărimilor, legarea pachetelor promoționale și punerea acestora pe umerașe. Bun, doar că nu am întrebat prea multe deoarece a fost o treabă temporară. Foarte mulți angajați erau studenți, lucru avantajos era programul.
Firma respectivă își trimitea minionii și lucrau în magazine tip H&M, C&A etc. în "spatele magazinului".
Acum doresc să găsesc o firmă care se ocupă cu așa ceva dar nu știu ce și unde să caut.
Vă mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Găsești pe grupuri de promoteri pe Facebook când cauta ei. Ei de obicei cauta în perioade aglomerate, gen de sărbători, eu atunci am fost la pus alarme tot asa în weekend. Pe grupuri de promoteri/job part time apar mereu anunțuri de genul

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Du te la H&M si intreaba i pe ei si vezi unde te vor îndruma ei sa mergi. Esti fată? Ce varsta ai? Mersi.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu cred ca e cazul sa umbli prin toate magazinele sa intrebi.
Intra pe un grup de angajari de pe Facebook si intreaba acolo, sigur gasesti raspuns. Sunt multe grupuri, dar era unul, "vreau un job in Bucuresti" care avea multi membri, cred ca e cel mai mare grup de genul asta.
Chiar vazusem zilele trecute un anunt, se cauta persoane tot asa pentru etichetare si ambalare dar era vorba despre carti. 8 ore pe zi si se da 100 lei pe zi iar tu poti alege cand vrei sa lucrezi, cate zile vrei tu, mi se pare ok pentru un al doilea job sau pentru studenti.