| simonamaria a întrebat:

caut job part-time pe timp de vara, pentru elev a18 ani in Bucuresti insa nu am gasit nimic pe net.stiti ceva?

Răspuns Câştigător
| Flavius2106 a răspuns:

Poti sa incerci distribuitor de pliante/ziare/reviste, vanzator de inghetata etc.

| simonamaria explică (pentru Flavius2106):

Da stiu ca sunt dar cum intru in contact cu persoanele care ofera astfel de slujbe..chiar ma nevoie sa muncesc ai mei s-au despartit si trebuie sa fac bani pentru ultimul an de liceu,, facultate of.

| Flavius2106 a răspuns (pentru simonamaria):

Poti sa iei legatura cu magazinele mari, agentiile de telefonie, sau poti sa dai un anunt in ziar!
Ei o sa te indrume la ce ai de facut mai departe!
Funda?

| simonamaria explică (pentru Flavius2106):

Daca tot ai fost singurul care a rasp.ok

6 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

In primul rand, pregateste-ti un cv. Chiar daca nu ai mare lucru de pus in el tot conteaza, in primul rand ca l-ai facut, in al doilea rand il poti lasa la locurile de munca unde ai vrea sa aplici, in al doilea rand au oamenii datele tale de contact, vad ce profil de liceu ai facut, nr. de telefon etc. Te duci undeva sa intrebi daca angajeaza, toti iti vor spune lasa-ne un cv, sa ai ce lasa, ca un fel de carte de vizita cu datele de contact. In al doilea rand, daca ai curaj si putere, un part-time serios, adica in fiecare zi cateva ore de munca, nu 3 zile azi, inca 2 peste-o luna etc. si cu carte de munca si acte in regula poti gasi aproape sigur la McDonalds, sau la altele de genul asta, la KFC in Sun Plaza aveau afis acum vreo 2 sapt. ca fac angajari, pe la Cora si Carrefour angajeaza aproape in permanenta. Mergi pin mall-uri si uita-te atenta la fiecare magazin in parte sau intreaba daca angajeaza. Conteaza sa ai o activitatea oficiala, sa o poti indica in CV in continuare si sa poata fi verificata mai tarziu, daca va fi cazul. Modelul de CV folosit astazi il poti gasi aici, si in romana, si in engleza, si in orice alta limba vrei tu http://europass.cedefop.europa.eu/......structions
In plus, uita-te si pe bestjobs.ro si myjobs.ro, eventual iti faci si acolo un cv online, nu stii niciodata de unde sare norocul. Succes!

| simonamaria explică (pentru mixxjim):

Multumesc frumos p sfaturi!) si vreau dar numai pe perioada vacantei

| gfy a răspuns:

Salut,

Viziteaza freshjobs.info, e un site serios, poate ti-e de folos. Succes happy.