| hulkwirine a întrebat:

ce credeti ca as putea sa devin dupa ce absolvesc colegiul de electronica si telecomunicatii din Iasi! apropo spuneti-mi va rog citi ani se studiaza!

1 răspuns:
| taviyamato a răspuns:

Pai poti ajunge tehnician in telecomunicatii, un domeniu de viitor. Dar nu fara o facultate in domeniu. Am tot observat ca tinerii se feresc de invatamantul tehnic, dar eu iti recomand sa te duci, e bine sa ai o meserie in viata. In telecomunicatii se va gasi de lucru mereu. Salariile sunt mari, pentru ca toata lumea vrea internet, cablu si altele, eu am lucrat in vanzari in telecomunicatii si castigam bine