| DariaDark a întrebat:

Buna. Ce cursuri as putea urma ca sa pot lucra ca, creator de conținut pentru o companie?

19 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa ai imaginație nu cursuri pentru așa ceva. Asta daca nu presupune conținut video pe care să îl editezi cumva

| DariaDark explică (pentru suntserios):

Îți trebuie și cursuri. M-am uitat de curiozitate la anunțuri și la viitorii angajatori și majoritatea au cursuri sau cunoștințe de bază, companiile îți cer, nu poți merge bota la un interviu. La Sv ce scrii? dacă nu ai experiență sau o pregătire?

| suntserios a răspuns (pentru DariaDark):

Atunci spor la cursuri.

| DariaDark explică (pentru suntserios):

laughing))). Mulțumesc!

| sierra1 a răspuns:

Dacă ești valoaroasă, ai putea incepe a lucra de mâine!

| DariaDark explică (pentru sierra1):

Sunt valoroasă în orice stare, scumpa. Nu știi cauzele deci nu știi dacă pot rezolva de mâine.

| DariaDark explică (pentru sierra1):

Poate ca nu am bani sau alte motive

| sierra1 a răspuns (pentru DariaDark):

La ce-ți trebuie bani ca să demonstrezi că ești valoroasă și să te angajeze careva?

| DariaDark explică (pentru sierra1):

Nu am nevoie de bani ca să arât că sunt valoroasă, tocmai ce am spus că sunt valoroasă în orice stare, și nu trebuie să demonstrez nimănui nimic. Bani îți trebuie ca să poți plăti cursurile, și mă refer la cursuri acreditate, nu la scam-uri. Dacă ai auzit tu de cursuri acreditate predate gratis, te rog să-mi spui, deși mă îndoiesc. Nu știu cine te angajează dacă nu știi nimic.

| sierra1 a răspuns (pentru DariaDark):

"am spus că sunt valoroasă...cine te angajează dacă nu știi nimic"

decide-te ori nu știi nimic ori ești valoroasă

| DariaDark explică (pentru sierra1):

Ce treaba are valoarea personală cu cunoștințele tale în domeniu? Asta nu înțelegi, legi valoarea de job, și nu are treabă
Un copil mic este valoros, corect? El știe să lucreze? Nu!

| sierra1 a răspuns (pentru DariaDark):

Un copil mic este al mă-si(atât).

"Ce treaba are valoarea personală cu cunoștințele tale în domeniu?"

E grav: dacă așa pui problema se pare că ai un deficit mare de valoare (vorbim de piața muncii nu de capacitatea ta de a iubi florile de ex)

| DariaDark explică (pentru sierra1):

Prin simplul fapt că nu ai fost în stare să argumentezi de ce e greșită gândirea mea, mi-ai demonstrat încă o dată că am dreptate. Valoarea nu are treabă, dar ok.laughing

| sierra1 a răspuns (pentru DariaDark):

Mami, aici vorbim (la inițiativa ta) de VALOAREA unui potențial angajat. Zero cunoștințe = zero valoare.

E limpede de ce nu ințelegi

| DariaDark explică (pentru sierra1):

1. Mami, nu-i problema mea că nu știi să te exprimi și să dezvolți ce căc@t mănânci tu pe acolo.
2. Am dat de înțeles că nu am cunoștințe, o dată ce am cerut părerea utilizatorilor despre eventualele cursuri, deci era de la sine înțeles că nu am "valoarea" despre care tot vorbești.
Cred că tu ești problema aici laughing

| johnnny123 a răspuns:

Cred că depinde și de genul de conținut pe care-l creezi, nu?

Una este să scrii texte de marketing, alta este să scrii documentații tehnice.
Una este să faci ilustrații, alta să faci foto.
Una este să faci video, alta este să faci jingle-uri.

Toate astea sunt "conținut" și fiecare necesită un set diferit de cunoștințe.

| DariaDark explică (pentru johnnny123):

Da, într-adevăr, nu am precizat. Aș vrea să mă axez pe texte și tot ce ține de asta happy

| IreneeDiana a răspuns:

Depinde de care conținut.

| DariaDark explică (pentru IreneeDiana):

In principiu, text si tot ce ține de asta happy