| Pinkbutterfly123 a întrebat:

Bună! Ce dioptrii maxime pot avea pentru a putea fi admisă la liceul militar? Dacă la un ochi am dioptria mai mare decât cea permisă mai pot fi admisă?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa ai cel mult plus sau minus 3.
Daca este mai mare de atat la un ochi nu vei fi admisa.

| andreasmalai a răspuns:

Salut! Cerințele pentru dioptriile admise la liceul militar pot varia, așa că ar fi recomandat să consulți direct regulamentul sau să întrebi la secretariatul instituției respective pentru informații precise. În general, dioptriile pot influența admiterea în anumite instituții, iar dacă un ochi are o dioptrie mai mare decât limita impusă, este posibil să afecteze eligibilitatea. Cu toate acestea, este indicat să verifici direct aceste detalii la liceul militar pentru a obține informații exacte și personalizate. Succes!