| mariutza123 a întrebat:

Ce facultate pot să urmez după știinte sociale. Ce credeți că ar fi mai bine să urmez? Limba engleză nu o știu " ca la carte",dar totuși mă descurc,despre limba română,pot spune că știu, dar nu știu la ce facultate să dau.sad Heelp me!

Răspuns Câştigător
| IsabelaAdelinaC a răspuns:

De ce nu încerci să mergi pe sociologie? Ai putea face un master în resurse umane, unde mereu vor fi locuri. Eu știu o persoana care a terminat sociologia la ubb, iar acum face respectivul master, cu practică la academia română. Și nu pot spune că a învățat încontinuu, era printre primii 5-6 dar are loc de muncă asigurat cu aprox. 2000 de lei.
Oricum, doar tu ești în măsură să îţi alegi facultatea. Scrie pe o foaie materiile care îţi plac și lângă ele beneficiile, oportunitățile posibile, etc. Succes în continuare! happy

1 răspuns:
| ijuuuuuuu a răspuns:

Poți face o postliceală de Asistent medical generalist, farmacie..cu astea ai avea viitor.