| myau a întrebat:

Buna ce facultate trebuie sa faci sa ajungi in criminalistica? dar pentru a ajunge la protectia consumatorului?

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Pentru criminalistica Academia de Politie iar pentru alimentatie publica ceva cu industria alimentelor sau control alimente

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Pentru criminalistica si dreptul, in plus fara de academia de politie de care a spus dana mai jos.
la protectia consumatorului poti ajunge si acolo cu dreptul sau cu facultatea de ingineria produselor alimentare/facultatea de inginerie alimentara, daca dai search pe google vezi prin ce orase sunt astfel de facultati, dar si cu biochimie sau agronomie-facultatea de biotehnologii. succes!