| hellothere1243 a întrebat:

ce părere aveți despre RISE, cu predare în limba engleză, UBB, Cluj? E bună facultatea? Merită să o faci happy oscilez între aceasta și științe politice ori istorie. Mi-e cam greu să mă decid. Mulțumesc pentru timpul acordat!^^

Răspuns Câştigător
| wolder a răspuns:

Incearca la istorie, este frumos si multumitor. Inveti ca pe o poveste, ai cultura generala dupa aceasta facultate si ai deschidere la locuri de munca, poti pleca in afara.
Predarea in limba straina este destul de nasoala, daca ai stat ani buni in tari unde se vorbea engleza, da, mergi, altfel e cam greu sa te ocupi si sa inveti intr.o limba alta decat cea materna. astept sa imi raspunzi