| AnaMariaAle2000 a întrebat:

Bună,
Ce părere aveți de traiul în orașul Iași? Mi se par chiriile foarte mari și job-uri foarte puține, prost plătite. Ce job-uri recomandați? Am doar liceul.

3 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

E cam redus

| Lukasssz a răspuns:

Buna! Eu sunt proaspăt absolvent de liceu si locuiesc într-un oraș micuț, am terminat liceul am luat bacul si lucrez ca ospătar!
Salariul e de 2000 de lei, dar datorită bacsisurilor fac chiar si dublul salariului.Dar pentru a primi bacsisi trebuie să fi politicos si sa le zâmbești clientilor. Atata doar ca trebuie sa lucrezi intr-un restaurant mai de lux, nu la o dugheană unde mănânci de 20 de lei și te saturi, acolo vor fi tot felul de Gigei beți care te vor injura. Deci cel mai bine ar fi sa te angajezi la un restaurant de lux, unde nu isi permit toti Gigeii cu 50 de lei in portofel sa mănânce.

| Lukasssz a răspuns (pentru Lukasssz):

Presupun ca acolo in Iasi sunt restaurante de lux, ar fi chiar culmea ca un oraș asa de mare sa nu aiba.