| Lalala_1767 a întrebat:

Bună happy
Ce părere aveţi despre facultatea de Studii Europene, Relaţii internaţionale?
Şi ce meserie poţi avea?
Chiar mă gândesc la viitor şi nu ştiu ce să fac. Să merg pe Relaţii internaţionale sau să merg pe sociologie/asistent social. Vă rog să mă ajutaţi. Care vi se pare mai avantajoasă?
Multumesc.

1 răspuns:
| cuore a răspuns:

Nici una nici alta nu e de viitor.de ce sa faci o facultate doar ca suna bine? o inginerie,o politehnica, matematica, o medicina mi se pare avantajoasa.Dar oricum o cale in viata nu se alege doar pe criteriul banesc.Trebuie sa-ti si placa ce vei face in urmatorii 40 de ani.Asta in conditiile in care nu o sa te reprofilezi.