| Adel98 a întrebat:

Ce parere aveti despre viata de politist?
Sunt la liceu si as vrea sa optez pentru academia de politie Alexandru Ioan Cuza din Buc., poate o sa imi ziceti ca o sa ma razgandesc dar eu ma cunosc foarte bine si stiu ce vreau in viata. Tin sa mentionez ca imi doresc acest lucru de la gradinita si nu mi-am schimbat parerea de atunci. Nu vreau comentarii gen nu stii cu ce se mananca aceasta meserie, m-am documentat suficient cat sa stiu.
Multumesc!

5 răspunsuri:
| AdiTorrent7 a răspuns:

Trebuie sa-ti placa mult aceasta meserie;

| AdiTorrent7 a răspuns:

E bine sa te imaginezi pe tine insuti peste 10 ani sa vezi daca o sa iti mai placa sau nu;

| seedwow16 a răspuns:

E frumos sa fii politist big grin Eu cred ca tu vei aveasanse mari. Pari genul de tip marfa big grin Cjiar daca nu te cunosc, doar ca trebuie sa fii tare, la injuraturi etc. Sper ca te-am ajutat happy Funda?

| spacewalker a răspuns:

Pai, cum sa fie..depinde la ce te duci. Daca vrei sa pierzi nopti cautand pe nu stiu cine, sa ajungi si tu acasa la familia ta si peste 2 ore sa te cheme ca aveti urgenta, sa stai vara cu bocanci in picioare si sa respiri transpiratia emanata de "prietenii" incatusati in duba, e alegerea ta! Nu uita pana la ce varsta faci toate astea, iar ce ti-am spus eu e pistol cu apa pe lance se mai intampla la Politie. Mult succes!

| Adel98 explică:

Sunt fata apropo. Pai as vrea sa devin ofiter la birou, nu pe strada la comunitara.