| June20 a întrebat:

Ce stiti despre platforma Benefit? Daca de exemplu angajatorul aloca 450 lei fiecarui angajat ce as putea sa imi cumpar de banii acestia incat sa ma incadrez in suma? Pot sa imi iau 20 bonuri de masa si 1 abonament de transport?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

"sute de oferte atat din zona avantajelor fiscale (pensii, asigurari de sanatate, tichete de masa, vacante, cadouri) cat si din zona reducerilor corporate (abonamente de fitness si wellness, spectacole si evenimente, etc.)"

Practic cam orice, în loc de bonuri de masă, primești banii și poți plăti în magazinele partenere.
Conform legii, nu alcool, dar sunt destul de foarte sigur că în Belgia rupeau românașii cardurile în POS-uri, care să-și ia bere primul.
Dacă mergi la un Hypermarket, poți cumpăra cam orice au de vânzare.
Dacă chiar ai timp, vezi aici:
https://www.edenred.ro/......-001_0.pdf