| BiancaDenisa a întrebat:

Chiar daca am doar 12 ani ma gandesc de pe acum ce vreau sa devin...Pentru a fi educatoare ce soala/facultate/cursuri trebuie sa fac? Dar pentru a devenii invatatoare?

Răspuns Câştigător
| RaZvy97RaZvy a răspuns:

Liceul Pedagogic, dupa care faci o facultatate pedagogica.

4 răspunsuri:
| ShowTim3 a răspuns:

Mai bine... fate altceva o educatoare are maxim 10 mil pe luna, un salariu de ****.

| emabrumareanu29 a răspuns:

Buna! Ce-ai spune sa ai un venit suplimentar?Id-ul meu este ema_brumareanu@yahoo.com ,iti pot da mai multe detalii.

| sorinL1 a răspuns:

Orienteaza-te spre altceva. Salariile cadrelor didactice sunt o bataie de joc in Romania. Dar ca sa iti raspund la intrebare: daca urmezi un profil pedagogic poti sa activezi ca educatoare dupa terminarea liceului. Ca sa predai in facultate am impresia ca trebuie sa urmezi un modul psihopedagogic.