| SetYourselfFree a întrebat:

Buna! Cine face facultatea la distanță poate lucra in paralel la program de 8 ore?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poate, de altfel aceasta forma de invatamant este, in principal, pentru cei care lucreaza, similar cum era inainte invatamantul fara frecventa.

| darrio2007 a răspuns:

Normal ca se poate.

| Adry05 a răspuns:

Depinde ce lucrezi, poate poți intra la cursuri în timp ce lucrezi.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Poti beneficia si de concediu de studii. Art.155 si 156 din Codul muncii.

| al0o0o0 a răspuns:

Da, evident, nu prea au nicio legatura.

| IngridBeatrice a răspuns:

Bună,

Programul de 8 ore nu prea mai e de actualitate. Cel mai bine e să negociezi cu angajatorul un program flexibil.
Angajatorii deja iau în considerare să nu mai țină la un program strict, ci să urmărească rezultatele angajaților. Mie mi s-a părut util acest articol: https://www.wearehr.ro/mai-functioneaza-programul-de-lucru-de-8-ore/