| adios a întrebat:

Cine mă poate ajuta și pe mine cu niște opinii, păreri despre o facultate de electrica gen etti. Am media bac 7.55. mate 7.05 romana 6.10 geografie 9.4

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

"Etti" este prescurtarea de la "Electronica, Telecomunicatii, Tehnologia Informatiei" si se refera la facultatea de Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei. Facultatea "de electrica", cum o denumesti tu, este o alta facultate cu denumirea corecta de facultatea de inginerie electrica.