| andreea2346 a întrebat:

Buna, cineva care stie cum e cu admiterea la Facultatea de Limbi Straine,respectiv Limbi Moderne Aplicate, atat la Cluj cat si Bucuresti?

1 răspuns:
| elemonis a răspuns:

Buna.
Aici gasesti informatii privind admiterea de la Facultatea de Limbi Straine din Bucuresti https://lls.unibuc.ro/admitere/admitere-licenta/ - la optiunea,, Informații generale - 2022" ai un fel de brosura unde ai mai multe informatii privind admiterea, iar aici gasesti informatii privind admiterea de la Facultatea de Limbi Moderne aplicate din Cluj, momentan vad ca nu sunt informatii privind tipul de admitere daca e pe baza de dosar sau de examen https://lett.ubbcluj.ro/regulament-admitere-nivel-licenta/, intra in fiecare zi pe site-urile facultatilor care te intereseaza si vezi daca apar informatii noi/intervin modificari.
Trebuie doar sa ai rabdare si timp sa cauti informatiile pe site-urile oficiale ale facultatilor care te intereseaza.
Eu ti-am lasat doua link-uri mai sus. Sper sa-ti fie de ajutor. Daca esti interesata cauta si alte facultati din Bucuresti si Cluj ce au ca specializare limbile straine. Eu ti-am lasat link doar de la de la doua facultati.
Mult succes la admitere! happy