| anonimXD23434 a întrebat:

Buna, cred ca e cazul sa imi dau seama ce profil de liceu sa aleg, avand in vedere ca vreau sa am o meserie de viitor si bine platita. Ceva sfaturi? Ps La mate info cred ca e prea greu, adica prea multa mate presupun.

3 răspunsuri:
| AnonimCuDiploma a răspuns:

Salut!
Alege ceva care iti place, nu ceva care e "bine platit".

| Yukidaruma a răspuns:

Bună!
Alege ceva ce te pasioneză. Dacă dorești să ai o meserie asigurată după liceu, poți alege unul pe filieră tehnologică unde vei face și practică în domeniul ales și vei primi un atestat ce te va da bine la CV pentru potențialul nou loc de muncă. Dar, chiar dacă faci un liceu teoretic, tot poți să-ți alegi o meserie optând pentru o facultate sau pentru o postliceală, ori, dacă vrei să muncești cât mai repede, poți opta pentru o școală profesională după clasa a 10. Succes!

| Bondarel99 a răspuns:

Liceul e doar așa pentru cultura generală, te poți duce la orice profil ca sa ai orice meserie in viitor, dar îți recomand unul real pentru ca la uman nu se fac științe exacte si trebuie măcar sa ai habar de ele la orice facultate. Îți recomand științe ale naturii, e mai ușor decât la mate INFO.