| Neacşu_George-Andrey_1937 a întrebat:

Credeti ca pot urma Facultatea de Medicina Veterinare dupa terminatea Liceului de Muzica?

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Desigur.Cu diploma de bacalaureat poti urma orice facultate.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Toate cele bune!

| Dugalle a răspuns:

Prietene, intri unde poti cu diploma de bac."

Eu am terminat umanul si am vrut la Iasi la calculatoare dar nu aveam bac la mate dar pana la urma la facultatea din orasul meu nu a cerut decat admitere, nu cereau bacul la mate.

Fiind umanist, nu aveam nici o gara cu matematica, fizica, electrotehnica, programarea dar am invatat si am ajuns in anul 2.

A fost greu, foarte greu sincer.

Poti sa faci ce vrei atata timp cat ti se permite.

| Neacşu_George-Andrey_1937 explică:

Da,dar imi va fi greu, nu?

| Sorin278 a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa iti urmezi profesia. Daca tu consideri ca esti mai bun la medicina decat la muzica, poti sa faci facultatea.Mai mari sunt problemele financiare, de examene, (etc.)