| Yasmine18 a întrebat:

Cum as putea sa stang si eu bani.M-am gandit in felul urmator incepand cu data zilei mele sa pun cate 1 leu pana la anul', dar vreau o metoda si mai rapida! AM 12 ANI. P.S: Fara plimba cainii, stand cu limonada,du-te la munca, la pariuri, impartirea pliantelor si alte chestii din astea. Va Rog Ajutati-ma!

5 răspunsuri:
| AdeTeUraste a răspuns:

Buna. In primul rand la 12 ani ar trebui sa stai acasa nu sa muncesti! Mama si tatal tau nu iti dau bani de buzunar? Inseamna ca au o situatie fianciara mai prosta dar asta nu trebuie sa te determine sa lucrezi! Traiesteti copilaria! Eu nu cred ca mama si tatal tau nu te rasfata deloc(nu iti iau bomboane etc,) Ai timp sa muncesti o viata! In al dopilea rand cum vrei sa faci bani ai dat toate modalitatile la intrebare ta. Daca nu vrei sa plimbi caini, sa impartesti pliante etc. atunci ce vrei sa faci? Ar trebui sa te tii de carte si la lasi copilariile.Nu ai nevoie sa lucrezi pentru ca esti inca copil!

| Yasmine18 explică (pentru AdeTeUraste):

Ba nu din contra parintii mei au o situatie financiara foarte buna dar vreau sa strang eu banul meu sa vad si eu ce pot.

| AdeTeUraste a răspuns (pentru Yasmine18):

Ok trebuie sa fii calma decoamdata nu e cazul sa muncesti! daca au o situatie financiara buna spune-le pentru fiecare nota buna sau alt lucru bun sa iti dea un leu doi trei dar sa nu intrci masura adica :
-Am trecut o batrinica strada da`mi 4 lei.( nici chiar asa) sper sa te descurci bft funda?love struck

| VFC93 a răspuns:

`Nu neaparat trebuie sa pui cate un leu in fiecare zi! Este mititica. Daca cu adevarat vrei sa pui cate putin deoparte si sa agonisesti, poti pur si simplu sa o rogi pe mama ta sa-ti faca la scoala un sandwich, iar bani de pe pachet ( 1 leu ) sa ii pui la pusculita, in felul asta in fiecare saptamana vei strange 5 lei happy iar in weekend poti iesi cu fetele la un suc! happy

| tucker2232 a răspuns:

Vand metode sigure de castig la pariuri. 40 lei un cd cu metode sigure de castig. detalii la e-mail: afaceri_bani22@yahoo.com sau id mess: afaceri_bani22