| Lifestealer1 a întrebat:

Cum e la ASE? M-as inscrie acolo sau la Universitatea Bucuresti,insa am dubii in privinta ASE-ului pentru ca am inteles ca facultatile din cadrul ei sunt destul de simple, ca nu te invata cine stie ce acolo...Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Well, nu prea iesi nimic cu facutatile astea. administratie si management public inseamna ca te angajezi (daca poti) la stat, in administratia publica, unde sunt salariile care sunt. administratia publica e destul de grea, si ca studii, si de angajat si trait in ea pe urma. daca tot nu e asa o mare diferenta, eu ti-as sugera ASE, e alta deschidere, plus ca la sfarsit te numesti "economist - specialist in...". chestia cu nu te invata mare lucru e valabil aproape pentru orice facultate, in facultate capeti niste informatii de baza, teoretice despre un domeniu, de-abia dupa ce incepi sa muncesti incepi sa fli cu adevarat ce inseamna domeniul in care lucrezi. ca economist, ti-e foarte usor sa faci un curs/master de conta sau de resurse umane (asta mie mi se pare un domeniu foarte fain si e si destul de cautat) si esti foarte bine. si sincer, daca nu ti-e foarte greu in facultate ce e asa de rau? laughing eu as alege ASE, studii economice pe la universitate e un fel de struto-camila, sunteti ai nimanui pe acolo. oricum, mult succes si inspiratie in a face alegerea cea buna! happy

4 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

La ce facultate vrei sa mergi la universitate si la care la ase?

| Lifestealer1 explică (pentru mixxjim):

La universitate la administrarea afacerilor, iar la ase...ori la relatii economice, ori la administratie si management public.

| Lifestealer1 explică (pentru mixxjim):

Multumesc pentru sfaturi.big grin

| mixxjim a răspuns (pentru Lifestealer1):

Cu placere, mult succes!

| mixxjim a răspuns (pentru Lifestealer1):

Well, nu prea iesi nimic cu facutatile astea. administratie si management public inseamna ca te angajezi (daca poti) la stat, in administratia publica, unde sunt salariile care sunt. administratia publica e destul de grea, si ca studii, si de angajat si trait in ea pe urma. daca tot nu e asa o mare diferenta, eu ti-as sugera ASE, e alta deschidere, plus ca la sfarsit te numesti "economist - specialist in...". chestia cu nu te invata mare lucru e valabil aproape pentru orice facultate, in facultate capeti niste informatii de baza, teoretice despre un domeniu, de-abia dupa ce incepi sa muncesti incepi sa fli cu adevarat ce inseamna domeniul in care lucrezi. ca economist, ti-e foarte usor sa faci un curs/master de conta sau de resurse umane (asta mie mi se pare un domeniu foarte fain si e si destul de cautat) si esti foarte bine. si sincer, daca nu ti-e foarte greu in facultate ce e asa de rau? laughing eu as alege ASE, studii economice pe la universitate e un fel de struto-camila, sunteti ai nimanui pe acolo. oricum, mult succes si inspiratie in a face alegerea cea buna! happy