| Cosma_Mikaella_Denis_1979 a întrebat:

Cum imi pot afla nr de tel daca nu mai am cartela...
Am doar codul pin si puk
Multumesc

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De unde sa ai numar daca n-ai cartela? Telefonul ar doar IMEI (numar de serie). Codurile alea poti sa le arunci fara cartela. Ia-ti alta si uita de ele. Dupa ce ai luat alta iti suni toti prietenii si le spui ca ti-ai schimbat numarul.

| Blastphemy a răspuns:

Orange: 222
Telekom: Consultă pachetul cartelei; numărul de telefon figurează pe acesta.
Vodafone: *686# (nu știu exact dacă mai e valabil ăsta).

| Caro34 a răspuns (pentru Blastphemy):

Ce ai spus functioneaza daca suni de pe cartela, dar cartela nu o mai are! Citim si noi cu atentie ce se scrie, nu-i asa? Numai bine!

| Salontanul a răspuns (pentru Caro34):

Asa se intampla cand unii raspund doar ca sa raspunda. laughing

| Caine1122 a răspuns:

Mergi la preot

| SticlaFaraDop a răspuns:

Cum a zis blasphemy sau pur si simplu suni pe cineva si afli!