| Deji_Emanuel-Andrei_2001 a întrebat:

Buna cum pot sa imi fac un CV online?

Răspuns Câştigător
| godzila007 a răspuns:

Scrie pe google, europass, ai acolo tot ce iti trebuie, bafta!

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E simplu! Completezi CV-ul, dar întâi de toate, selectezi să fie în limba română (alegerea limbii se află pe coloana din stânga CV-ului). Acum, am selectat să fie în limba română, dar nu știu dacă, odată postat linkul pe site, se păstrează forma actuală, ori revine la cea inițială (limba engleză).

http://europass.cedefop.europa.eu/editors/ro/cv/compose

Rubricile pe care nu le completezi, nu vor apărea în CV. Când ai terminat de completat, nu uita să îl salvezi (descarci) în PC-ul tău.