| andramihaelagogan2 a întrebat:

Buna,cum pot scapa de anixietate sociala, de teama de a vorbi cu oamenii? M-am angajat de curand ca asistent manager la o firma de imobiliare si trebuie sa fac roleplay cu sefii dupa scripturile pe care mi le-au dat sa le invat.Eu le stiu dar aman pentru ca imi e frica sa fac rolepley deoarece cand nu stiu, tipa la tine. Tipa la colega mea de fiecare data cand greseste si mie imi e teama sa nu tipe si la mine.Ce sfat imi puteti da?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai amana ca te pot da afara, daca tot eviti sa-ti faci treaba pentru care esti angajata.

| stefiiii3 a răspuns:

Incearca sa te detasezi de situatie, oricat de greu este, trebuie sa mergi in fata. Si daca tipa este bine, gandeste pozitiv, ei nu stiu sa-si controleze emotiile iar tot ei vor fi vazuti urat, nu tu. Cu totii gresim, ceea ce trebuie sa facem este sa invatam din greseli.