| ___wPwi a întrebat:

Buna! Cum poti deveni auditor in industria alimentara? Pot face asta daca n am o facultate in domeniu, ci doar un certificat ISO si o scoala postliceala in controlul calitatii produselor agroalimentare?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Numai dupa ce termini o Facultate de Chimie alimentara si muncesti vreo 5-10 ani, fiindca fara experienta in domeniu nu poti fi niciodata auditor ori inspector.

Din pacate, fara facultate poti fi doar un muncitor simplu, niciodata inspector si nici auditor!

| sweetys a răspuns:

Trebuie sa ai minim 3 ani experienta in domeniul alimentar, sa ai studii superioare si cursuri de audit.