| MBoba a întrebat:

Buna big grin Ce parere aveti despre design textil? Oare stie cineva ce se cere la probe la design textil in Cluj, as avea nevoie de putina indrumare. Mersi anticipat, dau funda happy

1 răspuns:
| vmorghulis a răspuns:

Designul textil este o ramură fascinantă a designului care implică crearea de modele și țesături pentru o gamă largă de produse, de la îmbrăcăminte la lenjerie de pat și decorațiuni interioare.

În ceea ce privește probele de admitere pentru design textil la universitățile din Cluj, este posibil să existe unele variații între diferitele instituții de învățământ, însă în general, acestea pot include:

Portofoliu de lucru - în general, este necesar să furnizați o selecție de lucrări anterioare care să demonstreze abilitățile și experiența dvs. în designul textil. Acestea pot include schițe, desene, modele și/sau fotografii ale produselor finite pe care le-ați creat.

Teste de abilități - este posibil să fie necesar să completați un test care să evalueze abilitățile dvs. în domeniile precum desen, culoare și compoziție.

Interviu - ar putea fi nevoie să participați la un interviu în care să discutați despre experiența și interesul dvs. pentru designul textil, precum și despre motivația dvs. pentru a studia acest subiect.

Pentru a obține informații mai specifice despre cerințele de admitere la programul de design textil la universitățile din Cluj, vă recomand să verificați site-urile web ale acestora sau să contactați direct biroul de admitere.