| anonim_4396 a întrebat:

Daca am terminat FSPAC, Administratie publica, unde ma sfatuiti ca ar fi mai bine sa imi caut de munca? In institutie publica sau una privata? Sau sa ma angajez in domeniul publica pana capat experienta si dupa sa imi caut de munca in mediu privat? Cum considerati ca este mai bine? PS: sunt inscris si la master tot in administratie publica (daca conteza) Multumesc happy

2 răspunsuri:
| CinVasileeee a răspuns:

Publica pana capati experienta frate! si dupa aia privat! bafta
funda?

| KeepitLondon a răspuns:

Stai 2-3 ani pe public si dupa pe privat! Cu cativa ani de experienta ai sanse mai mari la privat!