| Andraa177 a întrebat:

Buna! Dacă am un punct melanic de 1 mm în partea alba a ochiului și nu-mi afectează vederea pot fi respinsa la viza medicala la pompieri?(candidez pentru un post de subofiter)La dermatolog mi s-a spus ca este o alunita și o am din naștere la fel cum mai am tot un semn de nastere mai închis pe picior de vreo 2 cm.
Mai am un semn de la o operație pe care am avut-o când eram mica fix lângă cot unde am format un cheag de sânge ca rezultat din cauza ca mi-am dat mana peste cap de câteva ori.
Mulțumesc

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te afecteaza acel punt pe ochi, ca nu-ti ingreuneaza sau afecteaza vderea.
Sa nu ai probeleme de sanatate mari, cu organele interne, boli fizice sau psihice, discromatie, strabism, cataracta, miopie sau dioptrii mari, ori boli ale ficatului, plamanilor, rinichilor ori boli autoimune.