| RM a întrebat:

Daca ati fi in ultimul an de liceu si ati avea de ales pentru facultate intre medicina, politehnica si farmacie ce ati alege si de ce?

9 răspunsuri:
| danimazzz a răspuns:

Io as alege medicina pentru ca este o facultate frumoasa dar foarte grea si pentru ca se gastiga bani frumosi fiind doctor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicina ar fi mai buna pentru ca se castiga bani frumosi si daca pui putin suflet o sa iti placa, insa trebuie invatat mult acolo asa ca trebuie sa ai putina inclinatie spre aceasta.

| CatelusaFlaffy a răspuns:

Medicina deoarece este foarte bine platita si poti merge in alte tarrii pentru un salariu de careva mii de euro

| Bogdy11v a răspuns:

Eu personal nu vreau niciuna dintre aceste trei, dar daca ar fi sa aleg as alege medicina pentru ca este o meserie deosebita(bineinteles daca o faci cu placere si iubesti oamenii).

| Bogdy11v a răspuns:

Eu personal nu vreau niciuna dintre aceste trei, dar daca ar fi sa aleg as alege medicina pentru ca este o meserie deosebita.(bineinteles daca o faci cu placere si iubesti oamenii)

| Bogdy11v a răspuns:

Eu personal nu vreau niciuna dintre aceste trei, dar daca ar fi sa aleg as alege medicina pentru ca este o meserie deosebita si foarte interesanta.(bineinteles daca o faci cu placere si iubesti oamenii)

| Roxana175 a răspuns:

Politehnica,as alege eu deoarece este o facultate frumoasa si destul de dificila, oricum de tine depinde care iti place mai mult.winking

| Bya03 a răspuns:

Nu as alege medicina pentru ca ai de pierdut prea multi ani pana o termini, iar banii frumosi ii castigi intr-adevar, dar dupa multi ani de munca.
Mie imi pare rau ca nu am ales farmacia : facultate nu foarte grea, munca usoara si salariu frumusel.