| anonim_4396 a întrebat:

Daca este cineva pe aici care a terminat sau este la Fac. de Medicina. vroiam sa va intrebare- Este grea? Si costa mult? Se merita in Romania?
multumesc mult
funda

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Faculta de Medicina,cel putin in Romania,e cea mai grea,si din prisma perioadei(sase ani) dar si a volumului de studiu. Daca nu vrei loc la stat,la Carol Davila, bineinteles ca va fi scump la privat, dar toate facultatile sunt scumpe, indiferent ca apartin de stat sau privat, doar ca la stat nu platesti asa mult.De fapt,daca esti destept si iti gasesti de lucru la o saormarie sau hambargarie,mai scazi din costuri,prin mizilicu' de salariu ce il obtii din postura de muncitor part-time.

Da,se merita sa faci UMF in Romania, ca mai apoi sa iti cari curu' prin Franta, Norvegia, UK sau USA. Daca ai de gand sa stai in Romania ca medic, e curat suicid.

2 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

Este grea, da frumoasa:X

| R0co3 a răspuns:

Daca inveti e usoara. nici mult nu costa si Da se merita big grin eu fac Medicina