| hdjsk a întrebat:

Buna!
Dacă vă rog frumos, m-ati putea lamuri cu ceva?
Sunt clasa a 12a si as dori sa merg mai departe pe biotehnologii industriale in cadrul universitatii ubb.
Cu ce nu sunt eu in clar, este materia de care voi avea nevoie mai mult? Biologia studiată în 9-10 sau cea din 11-12?
Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa afli mai multe detalii direct la sursa.Fii mai insistent. Daca ai o cunostinta din familie care a terminat Biotehnica, ia legatura si o sa te poti organiza pe viitor.

| F3d0x a răspuns:

Biotehnologiile au treaba cu biologia vegetala si animala din clasele 9-10.Nu stiu daca are treaba cu anatomia din 11 si 12 dar cred ca doar foarte putin.

| anonim_4396 a răspuns (pentru F3d0x):

Nu am studiat in acest domeniu.Cauta.