| User999812352 a întrebat:

Bună! Dacă voi deveni profesor, este în regulă să am tatuaje? Există vreo Interdicție în legătură cu acest lucru? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Există anumite reguli de prezentabilitate pentru postul de profesor, dar nu sunt fixe, sunt destul de subiective. Dacă tatuajul nu este la vedere, bineînțeles că nu îți va zice nimeni nimic, nu o sa te dezbrace să te controleze de tatuaje. Dacă se vede, nu e neapărat să nu te accepte. Depinde de mărimea lui și de cum te face să arăți. Iar asta e cam subiectiv. Oricum, sunt sigur că există profesori cu tatuaje, dar ascunse ori mici, de cele mai multe ori.

10 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Buna ideea de model pentru elevi, si or sa te iubeasca si parintii copiilor care vor urla ca daca profu' are, el de ce nu poate sa isi faca tatuaj?!?

| Andrei007007 a răspuns:

Stiu ca la profesori nu exista regula asta, exista doar la militari, politie, jandarmi etc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă le ai sub haine, nu. Dacă sunt vizibile, chiar fără interdicție legală sau formală. nu te vor accepa la angajare ca profesor. Poate la sălbaticii din jungla din Borneo.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Https://www.historia.ro/......lywoodului
https://www.cancan.ro/......j-17405517
Eu n-as avea incredere intr-un profesor tatuat. Chestie de logica.

| Holiday a răspuns:

Da, e in regula, nu exista nici o interdictie in sensul asta.

| Legion7X a răspuns:

Nu, cred. Dacă esti îmbrăcat nu te afectează. Ai pe gât, pe mână?

Numai să nu fii ca acesta, https://youtu.be/pQlhxPKoyys aici nu este vorba că îi plac tatuajele, ci plăcerea în sine de a-și colora corpul, constituind motivul unor plăcerii bizare.

| gabicoo a răspuns:

În conformitate cu legislația în vigoare nu există nici o interdicție la acest capitol!
Totuși nu-ți recomand învățământul! Tatuajul e expresia unui anumit gen de subcultură care, cel puțin în teorie, nu are ce căuta în școală!

| Frank51 a răspuns:

Exista doar interviul de angajare laughing

| sierra1 a răspuns:

Dacă pe fruntea ta nu ai vreun mesaj subversiv, ești ok

| siriusblack98 a răspuns:

Dacă le ai la vedere atunci fii sigur că nu ești acceptat.