| Sofiaa7Mariaa8 a întrebat:

Buna! Daca voi termina scoala postliceala de asistent medical de laborator, voi putea ulterior sa ma angajez ca asistenta intr-un cabinet stomatologic?

3 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Mi se pare că nu, ca sa lucrezi unde vrei tu, trebuie sa fii pe asistent medical generalist

| Furnicuta000 a răspuns:

Nici nu cred ca exista in scoli specializarea asistent medical de laborator. Si daca exista, de ce te-ai duce acolo? Du-te la generalist si poti lucra unde vrei tu in afara de radiologie

| aaanamariaaa a răspuns:

Nu, doar la spital ca as de laborator sau la clinici de recoltare analize medicale gen Sante. Din păcate cu aceasta specializare ești cam strâmtorata, ca asistent med generalist poți jongla cu toate specializările și la spital și la clinici private și la stomatolog. În ce an ești la postliceala? Dacă treci anul 2 abia, nu e târziu, poți sa o iei de la capăt cu AMG, astfel ai pierdut doar un an dar măcar te ajuta diploma mai mult. Îți este de folos și ceea ce asistent de laborator dar după cum am zis, nu la stomatologie, și la laboratoare de analize medicale și spital. Multa bafta