| SetYourselfFree a întrebat:

Daca vreau sa dau la contabilitate o să-mi fie greu având în vedere că nu am facut mate in liceu si nici nu imi place? Multumesc

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dă la altceva daca nu iti place matematica. De ce te inghesui la contabilitate?

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, nu poti face contabilitate fara matematica la greu!
Alege alta facultate, fara matematica, daca nu ai habar si nici nu ai facut in anii de liceu, fiindca contabilitatea este grea, iar obiectul de baza, este matematica.

| dannyel86 a răspuns:

Nu te apuca de ceva ce nu iti place.winking
Gaseste-ti vocatia in alt domeniu. big grin

| Sn4k3 a răspuns:

Pai cum vine asta laughing? De ce mai dai la conta atunci?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La conta numai matematică se face. Și din aia economică pe deasupra.
Dacă nu îți place matematica o să te chinui, fă ceva ce îți place mai bine.

| Florin9Florin9 a răspuns:

O să-ți fie greu.
Dar dacă ai fi dispus să îi mai dai o șansă... (având în vedere că ai zis că vrei să faci contabilitate) La FEAA din iași se face un singur semestru de matematică pe specializarea contabilitate, care nu e imposibil de promovat, contează doar să vrei să te străduiești, gândește-te dacă ești dispus să te străduiești sau nu.

| SiA31 a răspuns:

Nuuu. După 5 ani de contabilitate îmi vine să apuc câmpiiii.
Reprofilează-te, copilul meu, cât încă ai scăpare.
Eu am fost profil de matematică-informatică în liceu. Și nu cred că fost vreun examen în primul an de facultate, înainte să de care să nu o sun pe mama plângând și să îi reproșez că m-a obligat să mă fac contabilă laughing)

Acum sunt la master la expertiză contabilă. Unica diferență e că nu mai plâng când o sun pe mama laughing
Crede-mă pe cuvânt. Apucă taurul de coarne și caută-ți o altă vocație laughing
Multă baftă!