| dan1998 a întrebat:

Buna,daca vreau sa merg la Colegiul National Gh.Lazar din Sibiu la profil Stiinte ale naturii cand termin din ce o sa dau BAC-ul?

Răspuns Câştigător
| Alexandru98 a răspuns:

In primul rand dai la romana, apoi dai la istorie/geografie(la alegere), apoi dai la una dintre urmatoarele materi : Psihologie (faci intra a IXa )Logică(faci in a-X-a) Filozofie(faci intra aXIa) Ecomonie(faci intra aXIIa). La stiinte sociale NU se da bac la Mate, Fizica, Chimie. Dintra a XI-a cel putin matematica nu mai faci

1 răspuns:
| BeatriceElenna a răspuns:

La stiinte ale naturii, unde doresti tu sa intri, dai bac-ul la : Romana, Matematica, Biologie/chimie.