| Megan97 a întrebat:

dau funda dar am nevoie de ajutor.ce credeti ca e mai bine? facultatea de stomatologie sau ase cibernetica? iubesc informatica si mi-ar placea mai mult la ase insa tot atat de mult imi place si biologia chimia si mi-ar placea sa ma vad stomatolog asa ca intervine si problema care va fi mai profitabil? deci intrebarea mea este urmatoarea: cine castiga mai mult? cel care a terminat facultatea de stomatologie sau cel care termina ase-ul Cibernetica? si cam cat castiga fiecare?

5 răspunsuri:
| Biutzu a răspuns:

In domeniu ciberneticii se castiga mai mult dar pentru asta trebuiesa fi foarte talentat si sa ai idei foarte bune si proctice pe de alta parte si in stomatologie se castiga foarte bine mai ales daca iti faci propriul cabinet si e mai usor decat la cibernetica pentru acolo izbandesti mai greu

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe cibernetică, ca medic stomatolog tânjești după "ciubucul" nemeritat al pacientului!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Te sfătuiesc să mergi pe cibernetică, se câştigă destul de bine şi medic stomatolog dacă îţi place, doar că medicii ăştia din ziua de azi aleargă numai după ciubucuri de la pacienţi, faci cum vrei, e alegerea ta!
Eu zic că cibernetica ar merge foarte bine!
Te pup!

| IonutDX a răspuns:

Orice ai face trebuie sa pui pasiune.

Mergi pe bulevarde si vezi cate cabinete de stomatologie sunt, cauta o statistica despre numarul la nivel de tara si oras ca sa iti faci o idee despre concurenta. Vei lucra in cabinetul altcuiva sau vrei sa ai propriul cabinet, adica sa cumperi echipamentele si sa platesti chirie etc?
Nu uita, cea mai buna publicitatea e cea facuta de clientii multumiti (calitate/pret).

Informatica are un viitor stralucit si o gama foarte larga de aplicatii, de la jocuri simple pana la roboti industriali/ medicali.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ase-cibernetica il face tot prostul, dar stoma nu face oricine. mai bine du-te la stomatologie, decat sa emrgi la ase si sa ingrosi randurile someriilor cu diploma