| Gabriela_Gabi_1999 a întrebat:

Dau funda deci va rog seriozitate

La toamna intru la facultate dar în același timp trebuie sa și lucrez sa pot plăti. Întrebarea mea este... Dacă lurez eu stiu schimbul 1 și 2 sa zicem... Am timp sa ajung la majoritatea cursurilor? A mai lucrat cineva full time in timpul facultății.

Serios nu vreau răspunsuri batjocoritoare

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este destul de greu sa faci facultatea la zi daca este necesar sa lucrezi cu norma intreaga, poate doar cu jumatate de norma, altfel nu prea poti ajunge la cursuri. Am lucrat pe timpul facultatii dar am facut facultatea la fara frecventa, in prezent se poate face in forma de invatamant la distanta (ID).

3 răspunsuri:
| Claxon987 a răspuns:

Depinde ce facultate si cat sunt profesorii de exigenti si cat cer prezenta la cursuri. Dar de obicei, cel putin in anul intai se cere prezenta obligatorie. Deci este foarte greu sa le faci pe amandoua si nu merita, cu banii castigati o sa ajungi sa platesti restantele daca nu ai timp sa inveti.

| FlavorOfLife a răspuns:

Depinde de facultatea pe care o urmezibig grinaca e la zi, se cer prezente obligatorii la laboratoare, la unele si la cursuri.Dar poti sa iti iei un job part-time la 6 ore si mergi la facultate (in principal ) si recuperezi cu jobul in weekend (sa iti faci orele lipsa din saptamana -daca te intelegi cu angajatorul)

| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca poti face o facultate la zi si sa muncesti full time in acelasi timp!
Daca mergi la cursuri de zi, la munca poti merge doar cateva ore dupa amiaza, seara sau in weekend.