| shineofblood a întrebat:

Buna,

De ceva timp ma tot gandesc sa ma apuc de o a doua facultate inca de pe banciile scolii am fost atrasa de farmacie. Ce parere aveti este o meserie de viitor? as gasi ulterior relativ usor un loc de munca in domeniu? Ar fi mai bine sa fac Facultatea de Farmacie(5 ani) sau Asistent de farmacie (3 ani)? am inteles ca mai demult era un deficit destul de mare de farmacisti, in prezent cum e? Am inteles ca as putea sa lucrez in farmacie inca din timpul facultatii dar nu pe post de farmacist ci de operator calculator sau altceva e adevarat? Multumesc!

1 răspuns:
| Niiiicu a răspuns:

Buna,te felicit pentru faptul ca inveti si doresti sa faci o a 2 facultete, iti recomand sa faci direct facultatea de farmacie deoarece ai salariu mai mare, esti putin mai bine vazut decat ub=n asisten, iar de gasit loc de munca fara indoiala vei gasi mai ales daca stai intr-un oras mare, la mine in oras(unul mic aproximativ 18.000 locuitori o asistenta de farmacie are salariu de 13-18 milioane iar am vazut un anunt in care angaja o farmacista si oferea 30 milioane.succes si sper sa faci ce este mai bine pentru tinehappywinking