| Soyyo23 a întrebat:

Buna, de curând am primit o oferta de munca in cadrul companiei Amazon (servici clienți cu limba spaniola) am aplicat după care am primit un mail de pentru a completa un test de limba, l-am trecut, după care alte 2 teste. Primul a fost mai ușor doar sa răspund la întrebări și celălalt a fost ceva mai greu, dar l-am parcurs și nu am lăsat nicio întrebare fără răspuns. Nu am primit niciun mail sau răspuns, pe pagina amazonforce la job status nu apare in așteptare sau respins/acceptat, ce înseamnă asta?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti noi, doar cei de acolo iti pot spune sigur si exact.
Ca ipoteze: a fost ales altul sau inca esti in asteptare pana la data angajarii.

| johnnny123 a răspuns:

Când spui "am primit o ofertă de muncă" se înțelege că ți s-a oferit postul.

De fapt nu ai primit o ofertă de muncă, ci ai dat niște probe.

Nu avem de unde să știm noi care sunt procesele de selecție ale Amazon, și nici în cât timp ar trebui să primești un răspuns.

Dacă nu mai ai răbdare, poți să-i contactezi pe ei și să întrebi. Din moment ce ai dat niște probe, cu siguranță ai la dispoziție și o formă de a-i contacta.

| Violleta2022 a răspuns:

Mi se pare teapa.
Spui ca ai primit o oferta de munca pe email, deci ai fost angajat... dar de ce ai mai dat teste?

Nu face nici un sens ce spui tu aici, ca nu-ti trimite nimeni pe email oferta de munca, fara sa te cunoasca, fara sa aiba aplicatia ta, fara sa ai teste luate inainte, fara sa fii mers la interviu samd.