| misterious92 a întrebat:

De curand m-am angajat intr-o fabrica, dar nu am spus ca am facut inainte promotii(am facut reclama unui produs), exista vreo problema?

9 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Nu este nici o problema, e doar in folosul tau faptul ca mai ai experienta in campul muncii. Iti doresc sa iti faci treaba si aici cat mai bine si sa avansezi repede catre un job apropiat de ceea ce iti doresti cu adevarat.

| Zenithf a răspuns:

Cand lucrezi undeva, trebuie inainte sa semnezi un contract. De cele mai multe ori, aceste contracte merg pe acelasi tipic si nu au nimic ascuns, dar se intampla - de obicei la firme straine - sa aiba diferite stipulatii cu care se poate sa-ti legi o piatra de gat. Cea mai obisnuita piatra de moara este ca, dupa incetarea colaborarii cu firma respectiva, nu ai voie sa lucrezi in domeniu la o firma concurenta pe o perioada pana la 2-5 ani.
Dar nu cred ca este cazul la tine, pentru ca ai lucrat in domenii diferite, de asemenea nu cred ca ai semnat niciun contract acolo unde ai facut promotii.

| misterious92 explică (pentru Zenithf):

Am semnat un contract si la promotii doar ca urma sa primesc o copie dupa contract care nu a mai ajuns la mine.Multumesc pentru raspuns.

| Petripetri a răspuns:

Si ce?! care e problema fa-ti treaba calumea si vei fi apreciata. ai muncit n-ai furat!

| misterious92 explică (pentru Petripetri):

Multumesc de raspuns, ma gandeam ca este o problema ca am uitat sa spun.Cei de la interviu m-au intrebat, dar am uitat ca am facut promotii, a fost o perioada de 3 saptamani, si a implicat si un contrat, dar de acolo eu nu am prmit nici un exemplar.

| Petripetri a răspuns (pentru misterious92):

Hahaha nu te mai speria gandeste-te ca ti-ai cautat de lucru alea 3 saptamani bafta!

| misterious92 explică (pentru Petripetri):

Multumesc!

| Petripetri a răspuns (pentru misterious92):

Daca nu ai avut niciun exemplar inseamna ca nici nu a fost...

| ANDREIx1996 a răspuns:

Nu