| Maria_Andreea_1997_396A a întrebat:

Buna de la ce varsta poti incepe cusuri de ospatar? eu am avut o mAre problema la scoala si as vrea sa fac cursuri imi poatE spune si mie cineva a rog de la ce varsta pot incepe?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Le poti urma de la varsta de 16 ani si daca ai absolvit cel putin 10 clase.

| smart01 a răspuns:

Depinde de la scoala la scoala. In general, trebuie sa ai absolvita macar o anumita forma de invatamant. Uite aici mai multe detalii: http://sbinfo.ro/curs-ospatar-chelner-in-unitati-de-alimentatie-publica/