| GheizarYx a întrebat:

Deci daca fac Colegiul Militar dupa absolvirea acestuia ce academie/facultate/universitate as putea face? Adica stiu cateva dar ce functie imi pot da acestea? Ce pot sa devin?

Cine imi da cele mai multe si convingatoare informatii primeste funda...

3 răspunsuri:
| Sadop a răspuns:

Daca urmezi Colegiul Militar poti intra foarte usor, adica ai pregatirea necesara, pentru Academia de Politie, Drept, Academia de Informatii Mihai Viteazu si toate celelate ce cuprind militarie sau ceva legat.
Poti deveni ofiter, procuror, judecator, avocat, criminalist etc.

| GheizarYx explică (pentru Sadop):

Pentru a deveni ofiter pot face Academia Tehnica Militara din Bucuresti?

| poxiipox a răspuns:

Pai daca urmezi colegiul militar, te poti duce la facultatea de drept dau de stiinte politice, devenind mai apoi politista, judecatoare, avocata procuror, dar asta depinde si de ce vrei tu sa deviiwinking