| Mara567 a întrebat:

Bună dimineața, anul acesta am terminat liceul și am intrat la facultatea de Geografie, specializarea Geografie pură. Eu mi-am ales limba de predare limba romana, dar problema este că am văzut pe site-ul facultății că se va preda şi limba engleză. Eu în liceu am făcut doar germană și franceză. Îmi poate spune cineva se pune mult accent pe engleză, mă voi descurca?

4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Vei face cursurile în limba română. Chestia cu limba engleza cred că se referă la cei care optează să le facă în limba engleză.

| LisaJulie a răspuns:

Încearcă sa cauți un site sau o carte și sa inveti putina gramatica, verbele iregulare

| trophin a răspuns:

Engleza e limba intenationala, nu esti in 1500 sa fie franceza, sau in 1918----1945 sa fie germana, deci invata engleza