| Romario1 a întrebat:

Buna dimineata! Stiti pe cineva care facut doar un curs de cateva luni in IT si s-a putut angaja dupa?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am avut oameni care au venit la interviu doar dupa 2 curs si aveau lacune mari in ceea ce inseamna chestiile de baza. La fel cum am avut si o persoana la interviu care nu avea niciun curs, perfect autodidact si era foarte bun in ceea ce facea ca il pasiona domeniul.

deci tine mai mult de persoana decat de curs

| johnnny123 a răspuns:

Întrebarea mai bună ar fi: Ai vreo înclinație către domeniul IT, te pasionează în vreun fel? Sau singurul lucru care te atrage la el este faptul că ai auzit că salariile sunt mari?

Pentru că din întrebările tale rezultă că varianta a doua este mai aproape de adevăr. Iar în cazul ăsta nu vei face mare lucru cu un "curs de câteva luni".