| Vero993 a întrebat:

Din clasa a cincea m-am mutat la alta scoala unde nu sunt acceptata prea mult.Numai fite in capul copiilor aia.Toti vin cu telefoanele, tabletele la scoala, iar eu nu am nici telefon si nici tableta.Astazi o colega cam rea s-a mutat de dimineata in banca mea.A zis ca asa a zis dirigintele(a mintit) Eu am fost nevoita sa ma mut tumai in ultima banca cu o ciudata care ma enerveaza si nu vad nimic de ea.Ce m fac? Cum sa apar mai populara la scoala TPU? Va rog cat mai multe raspunsuri.Dau funda si vot sad!

2 răspunsuri:
| Fundita123 a răspuns:

Buna! astfel de caz are si o prietena de a mea, dar pe ea o jignesc colegii asa s-a intarit si cand se mai aduna fetele sa vorbeasca se duce si ea sau cand vede pe o persoana suparata se duce si il ajuta si asa a reusit sa fie mai populara.

| Frumusiha_Violeta_1997 a răspuns:

Problma ta este una foarte delicata, deoarece aceste,, fite'' cum le zici tu te ranesc intr-un fel si te fac sa te simti prost, in privinta colegei tale incerca sa iei autoritate, daca te vad slaba de fiecare data cand au ocazia o sa te raneasca. Nu ai alta modalitate de a fi populara decat sa umblii cu persoane populare, asa cunosti mai multe persoane sau de a deveni la fel ca si colegii tai, aia cu,, fite''. Stiu ca este foarte important ca atunci cand ajungi intr-un nou colectiv sa te simti bine primita, acceptate cum ai zis tu, dar acest lucru semnifica multe sacrificii, acelea fiind : schimbarea ta intr-o persoana populara care nu este tocmai un lucru simplu si discutii cu parintii despre posibilitatea de a-ti cumpara telefon sau tableta. Sfaul meu : este sa fii tu insusi si cei care te plac sa te placa exact cum esti tu.